ЧФР Клуж се възползва от грешната стъпна на ФКСБ

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж и тази година изглежда недостижим за конкурентите си. Без българския национал Кристиан Димитров, който още не е дебютирал, ЧФР победи с 2:1 Рапид (Букурещ) и вече води с 8 точки пред втория в класирането ФКСБ. Грандът от Букурещ направи 1:1 срещу Миовени в събота.

Даниел Граовац изведе ЧФР напред в 43-ата минута с добавка от няколко метра, но в средата на второто полувреме Рапид успя да изравни с попадение на бразилския ветеран Жуниор Мораиш. Домакините все пак измъкнаха победата. В 84-ата минута Чиприан Деак подложи крак след разбъркване в наказателното поле и заби топката под гредата.

В другия неделен мач Киндия (Търговище) и Ботошани направиха 1:1. Цветелин Чунчуков влезе като резерва за домакините четвърт час преди края на мястото на Даниел Флореа. Именно Флореа подаде за гола на Ричард Сила, с който Киндия поведе в 13-ата минута. Гостите от Ботошани изравниха в началото на второто полувреме с попадение на Матеуш Барбоса.

Снимка: gsp.ro