Най-после победа за Антони Иванов и Динамо (Б)

Динамо (Букурещ) сложи край на серията си от 7 мача без победа в румънското първенство. "Червените кучета" разгромиха с 4:0 гостуващия Газ Метан и постигнаха първи успех от два месеца насам. Титуляр за тима на Флавиус Стойкан беше Антони Иванов. Българският халф подаде за втория гол в 38-ата минута, получи жълт картон в 40-ата, а в средата на второто полувреме отстъпи мястото си на Каталин Карп.

Без треньора Илие Поенару, който напусна броени часове преди мача, и с доста младоци в титулярния състав, Газ Метан не успя да се противопостави. Мирко Ивановски откри резултата в 20-ата минута, а в 38-ата отново той удвои аванса на Динамо след асистенция на Антони Иванов. Северномакедонецът добави и голов пас за Габриел Торже през втората част. Торже влезе на почивката и вкара дузпа за 3:0 в 74-ата минута, преди да оформи крайния резултат в 77-ата.

Динамо продължава да е на предпоследното 15-о място с 16 точки - шест по-малко от Газ Метан. На дъното е Академика (Клинчени) на Александър Цветков с 11 точки. Води ЧФР Клуж (64), пред ФКСБ (58), Ботошани (44) и Волунтари (43).

Снимка: gsp.ro