Порто запази аванса си пред Спортинг

Спорещите за титлата Порто и Спортинг (Лисабон) не допуснаха грешки в 23-ия кръг на португалското първенство. "Драконите" се наложиха с 1:0 при визитата си на Морейрензе и продължават да имат аванс от 6 точки пред "лъвовете", които разгромиха с 3:0 на "Жозе Алваладе" Ещорил.

В миналия кръг Порто и Спортинг направиха 2:2 помежду си, а през седмицата имаха мачове в евротурнирите. Порто обърна с 2:1 Лацио в Лига Европа, а Спортинг беше разгромен с 0:5 от Манчестър Сити в Шампионската лига.

Срещу Морейрензе Серджио Консейсао даде почивка на част от титулярите, но тимът му стигна до победата с точен изстрел на Еванилсон в 40-ата минута. Той получи перфектен пас от Мехди Тареми и се разписа на празна врата. Това беше 51-и пореден мач без загуба за "драконите" в Лига Португал.

Спортинг също не беше в оптимален състав за домакинството на Ещорил, но стигна лесно до трите точки. Педро Гонсалвеш откри в 40-ата минута с добавка отблизо. В средата на второто полувреме Раул от гостите получи червен картон и за "зелено-белите" стана лесно. Четвърт час преди края Матеуш Рейш завърши красива атака за 2:0, а третото попадение беше дело на Пабло Сарабия в 81-ата минута с шут извън наказателното поле.

Третият в класирането Бенфика е на цели 12 точки зад Порто, а четвърти е тимът на Брага, който се наложи над Тондела с 1:0. На дъното в таблицата са Морейрензе и Беленензеш.