Безпроблемни победи за Порто и Спортинг

Порто записа 16-а поредна победа в първенството на Португалия. "Драконите" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Арука и нямат загуба в шампионата от октомври 2020 година.

За домакините като резерва още преди почивката се появи бившият халф на ЦСКА - София Давид Шимао. До почивката Порто не успя да поведе, но в 54-ата минута Витиня прати топката в мрежата с красив удар извън наказателното поле. Само три минути по-късно Шансел Мбемба засече с глава центриране на Фабио Виейра и реши всичко в полза на "драконите".

Шампионът Спортинг (Лисабон) не срещна трудности в домакинството си на Фамаликао и също спечели с 2:0. Пабло Сарабия откри от дузпа още в 6-ата минута, а в добавеното време Симон Банза от гостите пропусна наказателен удар, отсъден за нарушение на Зухаир Федал. В 63-ата минута силен удар на Матеуш Рейш рикошира от противников футболист и топката стана неспасяема за вратаря на Фамаликао.

Начело в класирането е Порто с 59 точки, пред Спортинг с 53 и Бенфика с 44. Още в следващия кръг Порто приема Спортинг и при победа до голяма степен ще си гарантира титлата.