Спортинг спечели Купата на лигата в Португалия

Отборът на Спортинг (Лисабон) спечели за втора поредна година Купата на лигата в Португалия. Във финалния сблъсък Спортинг победи Бенфика с 2:1 и постигна четвърти успех в надпреварата.

Бенфика откри резултата чрез Евертон в 23-ата минута, но “лъвовете” стигнаха до пълен обрат през втората част. В 49-ата минута Гонсало Инасиу изравни, а в 78-ата Пабло Сарабия донесе и крайния успех за Спортинг

Бившият футболист на Пари Сен Жермен беше избран и за Играч на мача. В първенството на Португалия лидер е Порто, докато Спортинг и Бенфика изостават съответно на 6 и 9 точки.