100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Куалярела отбеляза юбилеен гол и зарадва Сампдория

Сампдория постигна домакински успех с 2:0 над Емполи в ранния двубой от съботната програма на 26-ия кръг в Серия "А". За тосканците това е десети пореден мач без победа.

В герой за „моряците“ се превърна ветеранът Фабио Куалярела, който отбеляза и двете попадения в срещата. Той се разписа първо в 14-ата минута с удар по земя в далечния ъгъл на вратата, а в 29-ата минута отново беше точен, но този път от воле. Така 39–годишният нападател стигна до своя гол номер 100 за генуезците в италианския елит. Само още един футболист в клубната история може да се похвали с това постижение, като става въпрос за легендарния Роберто Манчини, който има 132 попадения за тима в Калчото.

С тази победа Сампдория се изкачи на 14-ата позиция в класирането с актив от 26 точки, а със своите 31 пункта Емполи остана на 11-ото място.