Емполи не успя да победи и Каляри

Отборите на Емполи и Каляри завършиха наравно 1:1 на “Карло Кастелани” в двубой от 25-ия кръг на Серия "А". Така тосканците записаха девети пореден мач без победа, докато сардинците нямат загуба в последните си три срещи.

Любопитното е, че още в началото на мача се стигна до съдийска смяна, като се наложи четвъртият съдия Валерио Марини да замени главния рефер Федерико Диониси, който получи мускулна травма в прасеца си. Равенството в мача изглежда закономерно, тъй като двата тима си поделиха по едно полувреме на надмощие. През първата част “адзурите” бяха по-настойчивият тим и заслужено откриха резултата в 38-ата минута, когато Андреа Пинамонти беше точен след контраатака, в чиято основа беше Недим Байрами. След почивката обаче “рособлу” определено бяха по-добрият отбор и стигнаха до изравнително попадение в 84-ата минута, когато резервата Леонардо Паволети се разписа след продължителна атака на своя отбор.

Така Емполи запази 11-ото си място в класирането с актив от 31 точки, а със своите 21 пункта Каляри е 17-и, като изпреварва 18-ия Венеция само с головата си разлика.