Няма кой да спре Трабзонспор

Трабзонспор е все по-близо до първата си титла от 1984 година. Тимът от черноморския гранд победи с 2:1 най-сериозния си преследвач Коняспор и преднината му на върха в класирането на турското първенство стана 12 точки. В герой за домакините се превърна Един Висча. Привлеченият от Истанбул Башакшехир халф вкара и двата гола за успеха, а откакто се присъедини към отбора на Абдула Авджъ през януари, има 4 попадения.

Висча откри резултата в 13-ата минута след пас на Андреас Корнелиус и удар с левия крак, оказал се неспасяем за стража на Коняспор Ибрахим Шехич. До почивката Анастасиос Бакасетас уцели гредата, а в средата на втората част Висча удвои аванса на домакините, възползвайки се от подаване на Антъни Нуакаеме. Коняспор успя само да намали в 83-ата минута с попадение на Сокол Цикалеши.

В другите двубои вчера Сивасспор обърна с 2:1 аутсайдера Йени Малатияспор, Анталияспор разгроми с 3:0 Фатих Карагюмрюк, а Касъмпаша и Аланияспор направиха 2:2.

Начелов. класирането е Трабзонспор с 60 точки, пред Коняспор с 48 и мач по-малко, а Адана Демирспор, Истанбул Башакшехир, Аланияспор и Фенербахче имат по 40 точки.