Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Фенербахче изпревари Бешикташ, грешна стъпка за лидера Трабзонспор

Фенербахче се върна на третото място в турското първенство, заемано до момента от Бешикташ. “Фенерите” надвиха с 2:1 у дома Алтай, а над всички отново беше Ирфан Кахведжъ, който е най-добрият футболист на тима в последните седмици.

Алтай изненадващо поведе в 14-ата минута с гол на Ахмед Раян, но до почивката Кахведжъ изравни, а в 71-ата минута след негово подаване Сердар Дурсун осигури трите точки на истанбулския гранд.

В черноморското дерби между Трабзонспор и Гиресунспор не беше излъчен победител - 1:1. Домакините са убедителен лидер в класирането, но Гиресунспор още веднъж показа, че играе много силно срещу водещите отбори. Умут Найир изведе гостите напред в 68-ата минута, но в 78-ата Андреас Корнелиус изравни с 11-ия си гол през сезона. Драмата настъпи дълбоко в добавеното време, когато Анастасиос Бакасетас пропусна дузпа за Трабзонспор

Въпреки равенството, тимът на Абдула Авджъ има преднина от 9 точки пред втория Коняспор. Гиресунспор е на 14-о място.

В други мачове от 22-ия кръг Гьозтепе надви с 2:1 Сивасспор, а Кайзериспор победи с 2:1 Истанбул Башакшехир. Срещата между Чайкур Ризеспор и Анталияспор беше прекъсната заради силен снеговалеж.