Трабзонспор направи нова крачка към титлата

Водачът в турското първенство Трабзонспор не дава никакъв шанс на истанбулските грандове да стопят разликата и да се закачат в битката за титлата. В първия си мач за новата година отборът на Абдула Авджъ надви с 1:0 у дома аутсайдера Йени Малатияспор и вече има с цели 10 точки повече от втория Коняспор.

Победното попадение за Трабзонспор падна в 23-ата минута и беше дело на Андреас Корнелиус. Датският национал се разписа отблизо в 23-ата минута, засичайки центриране на Антъни Нуакаеме. С десетото си попадение през сезона Корнелиус е втори при голмайсторите след Александър Пешич от Фатих Карагюмрюк.

Трабзонспор има само една загуба през сезона - 1:2 като гост на Анталияспор. Отборът е с най-доброто нападение и най-добрата защита в първенството.

Йени Малатияспор остана на дъното с 15 точки, колкото имат още Касъмпаша и Гьозтепе.