Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Каляри излезе от опасната зона с успех срещу Аталанта

Отборът на Каляри продължава с доброто си представяне от началото на годината насам, като днес спечели визитата си на Аталанта с 2:1 в ранния двубой от неделната програма на 24-ия кръг в Серия "А". Така „рособлу“ прекратиха „черната“ си серия от пет загуби срещу този противник.

Първото полувреме не предложи много интересни моменти, но за сметка на това втората част беше по-вълнуваща. В 50-ата минута Гастон Перейро изненадващо откри резултата в полза на гостите, възползвайки се от асистенцията на Далберт. Само две минути по-късно именно уругваецът беше фаулиран от Хуан Мусо пред наказателното поле, заради което вратарят получи директен червен картон и остави бергамаските с човек по-малко на терена. Въпреки това те стигнаха до изравнителен гол в 64-ата минута. Тогава Алесио Краньо отрази изстрел на Дуван Сапата, но Хосе Луис Паломино беше точен с добавката си с глава. В 68-ата минута Раул Беланова пусна чудесен пас към Перейро, който с второто си попадение в мача донесе успеха на сардинците.

С тази победа Каляри напусна опасната зона и вече е 17-и в класирането с актив от 20 точки, докато Аталанта е на 4-ата позиция с 43 спечелени пункта.