Греди и пропуснати положения доведоха до равенство в Болоня

Болоня и Емполи не успяха да си отбележат гол, въпреки че създадоха достатъчно положения. Срещата завърши 0:0 и запази преднината на Емполи от две точки пред днешния му съперник. Отборът на Аурелио Андреацоли не успя да стигне до победата в осми пореден мач във всички турнири.

Андреа Пинамонти тества Скопупски още в началото, а малко по-късно силен удар от воле на Бандинели прати топката над вратата. Гостите стартираха по-добре, но Болоня отговори. Удар на Сориано бе отразен от вратаря на Емполи. Марко Арнаутович пък се размина със страхотен гол след удар от далечно разстояние. Топката обаче се удари в гредата.

Положенията продължиха и пред двете врати. Отличен пробив на Стоянович не завърши с гол, а Байрами също пропусна добра възможност. В 68-ата минута влезлият като резерва Валерио Вере бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но стреля покрай вратата. Друга резерва - Федерико Ди Франческо, също имаше отлична възможност. Неговият хубав удар от границата на наказателното поле също не сполучи, като топката се удари в гредата.