Милик донесе победа на Марсилия със задна ножица

Аркадиуш Милик се появи от пейката и се превърна в герой за Марсилия при гостуването на Метц от 24-ия кръг на Лига 1. Полският национал вкара решителния гол за победата с 2:1, при това по много красив начин. Милик изпълни класическа задна ножица в 82-ата минута и не остави никакви шансове на вратаря на домакините Марк-Орел Кайлар.

Марсилия продължава да заема второ място в класирането, като изостава с 13 точки от Пари сен Жермен, но вече води с 4 пред Ница. Метц е на дъното, заедно с Бордо, и ще води тежка битка за оцеляване.

ОМ поведе в 26-ата минута с гол на Седрик Бакамбу. До попаденито се стигна след удар с глава на Дуйе Чалета-Цар и объркване в защитата на Метц. Най-бързо реагира Бакамбу, който продължи пътя на топката към мрежата. До почивката гостите имаха още едно чисто положение, но Кайлар отрази изстрела на Амаду Бамба Диенг.

В 52-ата минута Метц организира хубава атака по левия фланг. Фали Канде центрира към Хабиб Майга, който протегна крак и изравни. Малко след това Бамба Диенг направи сериозен пропуск очи в очи със стража на домакините.

Наставникът на Марсилия Хорхе Сампаоли пусна едновременно Сеад Коласинац, Дженгиз Юндер и Милик. Шест минути след влизането си в игра бившият нападател на Наполи доказа високата си класа. Той получи топката с гръб към вратата, спря я с гърди и със задна ножица разстреля Кайлар.

Голът беше пети за поляка от началото на сезона в Лига 1, а Марсилия изми срама от тежката загуба срещу Ница за Купата на Франция.