Ница изхвърли Марсилия от Купата на Франция с разгром

Ница записа впечатляваща победа с 4:1 над Марсилия и така изхвърли съперника си от Купата на Франция. Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Алианц Ривиера" в среща от 1/4-финалната фаза в турнира, а домакините направиха обрат, за да стигнат до този успех.

Марсилия поведе още в 3-ата минута, когато Мелвин Бард си отбеляза автогол. Много бързо обаче Ница направи обрат с попадения на Амин Гуири в 10-ата и Джъстин Клуиверт в 29-ата минута.

През второто полувреме домакините довършиха съперника с нови два гола. Отново Клуиверт се разписа в 49-ата минута, а Анди Делор оформи крайното 4:1 в 61-ата минута.

Така Ница се присъедини към Монако и Версай на 1/2-финала на турнира. Монегаските вчера победиха с 2:0 Амиен, а Версай спечели с дузпи днес срещу Бержерак.