Марсилия разгроми Анже в Лига 1, Милик с хеттрик

Отборът на Марсилия записа впечатляващ успех над Анже в двубой от 23-ия кръг на Лига 1. Марсилци разгромиха своя съперник с 5:2, като стигнаха до обрат от 0:2.

Гостите изненадващо поведоха в 8-ата минута чрез Анжело Фулжини, а в 11-ата удвоиха аванса си с попадение на Набил Бенталеб. Радостта им обаче не продължи дълго. Още преди края на полувремето Марсилия върна равенството.

Аркадиуш Милик намали в 18-ата минута, а три по-късно Жерсон направи 2:2. След паузата на терена имаше само един отбор - този на домакините. Усилията на марсилци се увенчаха с успех с последния четвърт час на мача.

В 70-ата минута Милик направи обрата пълен, а в 78-ата оформи и своя хеттрик. Пет минути преди края Дженгиз Юндер фиксира крайното 5:2.

С успеха воденият от Хорхе Сампаоли тим зае второто място във временното класиране, като събра 43 точки - с една повече от втория Ница, който и мач по-малко. Анже е 12-и с 29, а лидер е Пари Сен Жермен с 53.