Лион повали Марсилия с късен обрат

Лион победи Марсилия с 2:1 в отложен мач от 14-ия кръг на Лига 1, който се игра пред празните трибуни на "Групама Стейдиъм". Домакините губеха с 0:1 четвърт час преди края, но с попадения на резервите Джердан Шакири и Муса Дембеле стигнаха до ценния успех. "Хлапетата" се изкачиха с пет позиции и вече са на 7-о място, като се доближиха на 6 точки от днешния си съперник.

ОМ поведе още в 10-ата минута с гол на Матео Гендузи, но след това пропусна няколко възможности да реши всичко в своя полза. През второто полувреме тимът на Хорхе Сампаоли отпадна физически и това бе основната причина за обрата. При победа, марсилци щяха да изместят Ница от второто място в класирането.

Наставникът на Лион Петер Бош имаше много кадрови проблеми и през първата част отборът му беше надигран. Бубакар Камара стреля неточно от добра позиция в началните минути, но при втория си шанс пред вратата на Антони Лопеш Марсилия поведе. Гендузи се пребори с Лео Дюбоа за позиция в наказателното поле и с глава отклони топката в мрежата.

Малко по-късно Гендузи можеше да се разпише още веднъж, а Пол Лирола сбърка с опита си за пас към Дженгиз Юндер, когато други двама негови съотборници бяха непокрити. След почивката турчинът на няколко пъти подходи егоистично и лиши отбора си от по-солиден аванс.

Влизането на Дембеле и Шакири направи атаките на Лион по-опасни. В 76-ата минута швейцарският национал реализира един от малкото си голове с глава, засичайки центриране на Мало Густо

Развръзката настъпи в предпоследната минута на редновото време. Шакири намери с хубав пас Дембеле, който технично преодоля защитник на Марсилия, а след това и вратаря Пау Лопес, за да прати топката в мрежата за крайното 2:1.