Ал Хилал ще бъде съперник на Челси на полуфинала на Световното клубно първенство

Ал Хилал ще играе на полуфинал срещу Челси на Световното клубно първенство, след като във втория кръг премаза с 6:1 Ал Джазира (ОАЕ). Абдулай Диаби откри резултата за отбора на Ал Джазира в 14-ата минута, но след това върху тях се изви истинска вихрушка. Атомното нападение на отбора от Саудитска Арабия включваше Одион Игало, бившият играч на Порто Муса Магера, Матеус Перейра, който дойде от Уулвърхамптън, както и Андре Карийо

След като откриха резултата с блестяща контраатака, домакините на турнира от ОАЕ имаха три прекрасни възможности да дублират преднината си. Одион Игало изравни в 36-ата минута с глава, засичайки центриране на Матеус Перейра. Само след 4 минути Перейра направи пълен обрат с удар от границата на наказателното поле.

В 10-ата минута на второто полувреме Ал Джазира пропусна златна възможност да изравни чрез Ахмед Ал Аттас. Веднага обаче бяха наказани от Мохамед Кано, който увеличи преднината на Ал Хилал на 3:1 с глава, засичайки центриране от корнер. Ал Даусари вкара за 4:1 в 77-ата минута. Муса Магера, който миналата година се представи добре за Порто срещу Челси, сега също беше точен и увеличи на 5:1, отново след проблеми при корнер.

В добавеното време съдията Сесар Артуро Рамос от Мексико отсъди дузпа заради игра с ръка, която беше реализирана от перуанеца Андре Карийо, който пристигна в Ал Хилал от отбора на Спортинг (Лисабон).

Така същинската част на първенството на ФИФА за клубни шампиони продължава на 8-и с полуфинала Палмейрас (Бразилия) - Ал Ахли (Египет). На следващия ден е другата полуфинална среща между Челси и Ал Хилал. На 12-и този месец са срещите за 3-о място, както и тази за титлата.