Ал Ахли се класира на полуфиналите на световното клубно първенство след минимален успех над Монтерей

Зрелищен гол на Мохамед Хани донесе победата на Ал Ахли с 1:0 срещу Монтерей във втория кръг на световното клубно първенство по футбол в Абу Даби. Хани се разписа в 54-а минута с удар от границата на наказателното поле и класира Ал Ахли за полуфиналите на турнира.

Грандът от Кайро Ал Ахли не можеше да разчита на някои основни играчи, които са с тима на Египет на Купата на африканските нации, но въпреки това успя да се наложи над мексиканския тим.

Монтерей доминираше в големи периоди от мача и имаше няколко добри ситуации за гол, особено през първото полувреме. На полуфиналите Ал Ахли ще играе с бразилския Палмейрас на същия стадион в Абу Даби във вторник.