ПСЖ излетя от Купата на Франция

Пари Сен Жермен загуби след изпълнение на дузпи от Ница в среща от осминафиналите за Купата на Франция. В редовното време мачът завърши 0:0 и по регламент веднага се пристъпи към изпълнение на наказателни удари. Там фаталният пропуск за парижани направи младокът Чави Симонс.

Парижани спечелиха трофея през последните два сезона и бяха амбицирани отново да вдигнат ценното отличие, но късметът им обърна гръб. Те имаха доста положения в хода на двубоя, а в самия му край Килиан Мбапе уцели греда. Ница за последно ликува с купата през 1997 година. На четвъртфиналите тимът на Кристоф Галтие ще срещне Марсилия.

По пътя към осминафиналите за националната купа Ница елиминира Шоле, а след това продължи напред служебно заради изхвърлянето от турнира на Лион и ФК Париж. ПСЖ пък се справи безпроблемно с Фени-Онуа и Ван.

Маурисио Почетино заложи в предни позиции на Лионел Меси, Юлиан Дракслер и Мауро Икарди. В средата на терена за домакините започнаха Данило, Марко Верати и Андер Ерера. На вратата бе Джанлуиджи Донарума, а в защита действаха Колин Дагба, Тило Керер, Преснел Кимпембе и Нуно Мендеш

Килиан Мбапе остана на пейката, както и Леандро Паредес и Хуан Бернат. Неймар все още е контузен.

Ница излезе на "Парк де Пренс" с двама нападатели в лицето на Каспер Долберг и Амин Гуири. В халфовата линия на "орлетата" стартираха Хишем Будауи, Кефрен Тюрам, Морган Шнайдерлин и Джъстин Клуйверт

От началните минути ПСЖ се настани в противниковата половина, но в отбранителните действия на гостите нямаше паника. Меси сбърка няколко подавания, като в тези ситуации ясно си пролича липсата на игрови ритъм.

Аржентинецът обаче беше в основата на много хубава атака в средата на полувремето. Той влезе в наказателното поле, обърна се и подаде на Дракслер. Германският национал технично заложи топката за Верати, но той стреля встрани от вратата. Малко по-късно бърза контра на Ница предизвика нарушение на Данило, който получи жълт картон. Гуири обаче не затрудни Донарума от статичното положение.

В 38-ата минута Меси направи добър пробив, но защитник на Ница му изби топката миг преди да шутира. До края на полувремето ПСЖ продължи да разиграва търпеливо, но не намираше никакви свободни пространства. Меси можеше да открие резултата в 45-ата минута, но техничният му удар попадна право в ръцете на Марчин Булка.

Натискът на ПСЖ се усили на старта на втората част. Донарума обаче трябваше да се справя с опасен удар на Клуйверт при една от малкото интересни атаки на Ница. Публиката се ентусиазира, когато видя Мбапе да загрява. Френският национал се появи на терена в 64-ата минута, заменяйки Икарди

В 68-ата минута бранител на Ница блокира силен шут на Верати, а след това се стигна до голямо разбъркване пред вратата на "орлетата", но топката отново беше изчистена. В края на редовното време гостите буквално не излизаха от наказателното си поле. Пропуски направиха и Меси, и Мбапе, който уцели гредата.

При дузпите Меси и Мбапе реализираха първите две за ПСЖ, но пропуск направи Леандро Паредес. Анди Делор пък стреля неточно за Ница. При седмото изпълнение ветеранът Данте технично копна топката в стил "Паненка" и не остави шанс на Донарума, а после Булка спаси удара на Симонс и прати "орлетата" напред.