Пари Сен Жермен увеличи аванса си на върха в Лига 1, Меси се завърна в игра

Отборът на Пари Сен Жермен разгроми Реймс с 4:0 в последния двубой от 22-ия кръг на френската Лига 1 и увеличи аванса си на върха в класирането на 11 точки пред най-близкия си преследвач Ница. Парижани вече имат 53 точки, докато Ница е с 42. Голямата новина около мача беше завръщането в игра на мегазвездата Лионел Меси, който се възстановяваше от заразяване с коронавирусна инфекция. Аржентинецът не беше играл от 22 декември м.г. и започна от резервната скамейка, като се появи на терена през втората част, когато замени своя сънародник Анхел Ди Мария.

Двубоят започна равностойно и вървеше така до края на първото полувреме, но постепенно класата на домакините си каза думата и така се стигна до разгромния успех.

Първото попадение за парижани отбеляза Марко Верати с удар с левия крак от наказателното поле самия край на първата част. Звездният защитник Серхио Рамос удвои в 63-ата. Само четири минути по-късно Верати оформи своя дубъл. Четвърт час преди края Данило Перейра се разписа за 4:0 след асистенция на Килиан Мбапе, който малко след това беше заменен. Пет минути преди края попадение на Мауро Икарди беше отменено поради засада.

Атаката на парижани от първата минута поведоха  Килиан Мбапе, Мауро Икарди и Анхел ди Мария. Като титуляр започна и бранителят Серхио Рамос. Той си партнираше в центъра на отбраната с капитана Маркиньос. В средата на терена действаха Данило, Паредес и Верати, а на вратата бе Кейлор Навас, който замести контузения Джанлуиджи Донарума.

В състава на Реймс след изтърпяно наказание пък се завърна водещият реализатор на тима Екитике, който си партнира в атака с Мбуку.

Очаквано Реймс прие играта в своята половина, като атаките на парижани се редуваха една след друга, но до големи опасности в първите 20 минути не се стигна.

Гостите чакаха своя шанс и дебнеха съперника на контраатака. През втората половина на полувремето играчите на Реймс започнаха да се задържат повече в половината на парижани и стигнаха до отлична възможност да поведат в резултата, но Навас спаси удар в очертанията на врататата. В 32-ата минута и ПСЖ беше близо до гол след изстрел на Мбапе, но стражът на гостите показа добър рефлекс.

В 35-ата минута Екитике отправи опасен удар от наказателното поле, но не му достигна точност. Така се стигна до 44-ата минута, когато парижани успяха да пречупят своя съперник и поведоха в резултата. Мауро Икарди овладя топката в наказателното поле и потърси Марко Верати, който с удар с левия крак от наказателното поле направи стража на гостите Райкович безпомощен за 1:0. Резултатът се запази до края на полувремето, а след почивката Реймс излезе с промени в състава в търсене на положителен резултат. В същото време Лионел Меси започна да загрява. В 58-ата минута гостите бяха близо до изравняване, но ударът отблизо на резервата Дион Лопи не се получи.

Така се стигна до 63-ата минута, когато защитникът на Пари Сен Жермен Серхио Рамос удвои, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Вратарят на Реймс Райкович отрази първия удар във вратата си, но при добавката испанецът порази целта. В 67-ата минута парижани стигнаха до трети гол, а негов автор отново стана Марко Верати.

Малко по-късно Мауро Икарди пропусна да се разпише за 4:0, но това се случи все пак в 74-ата минута, когато след асистенция на Килиан Мбапе Данило Перейра направи аванса на тима си още по-солиден с четвъртото си попадение с екипа на парижани. До края домакините се забавляваха на терена и стигнаха до ново попадение в 85-ата минута чрез Мауро Икарди, което обаче беше отменено поради засада.

Пари Сен Жермен - Реймс 4:0
1:0 - Верати 44
2:0 - Рамос 63
3:0 - Верати 67
4:0 - Перейра 74

Пари Сен Жермен: Навас, Керер, Рамос, Маркиньос, Мендеш, Паредес, Перейра, Верати, Ди Мария, Икарди, Мбапе.

Реймс: Райкович, Локо, Абделхамид, Фаес, Гравилон, Буси, Екитик, Кажус, Матусива, Фокет, Мбуку.