Ница продължава победния си ход в Лига 1

С голове през второто полувреме Ница победи с 2:0 като гост Метц в среща от 22-ия кръг от във френския шампионат и постигна петата си поредна победа в Лига 1. В 39-ата минута Амин Гуири стреля опасно, но топката не попадна във вратата на домакините. Хефрен Тюрам откри резултата след центриране на Гуири в 59-ата минута и материализира превъзходството за Ница.

Точно 13 минути преди края на редовното време попадение на Амин Гуири беше отменено заради засада и след намеса на видео асистент рефера. В 86-ата минута Венсан Пажо извърши нарушение в наказателното поле и Гуири превърна в гол отсъдената дузпа. Ница постигна пети пореден успех и има актив от 42 точки на второто място в Лига 1. Лидерът Пари Сен Жермен по-късно днес е домакин на Реймс. Парижани водят в подреждането с 50 точки. Метц е с 19 точки на 16-та позиция в класирането.