Автогол върна надеждите на Сент Етиен

След 7 поредни загуби в Лига 1 Сент Етиен най-после записа победа. "Зелените" изтръгнаха скъпоценен успех с 1:0 при визитата си на Анже. Тимът на Паскал Дюпрас стигна до трите точки с автогол на Батиста Менди в 43-ата минута.

Въпреки победата, Сент Етиен е на дъното в класирането с 15 точки, но се доближи до Лориен (17) и Метц (19), които също са в зоната на изпадащите. Анже се намира на 12-а позиция с 29 точки.

Отложеният мач от 20-ия кръг беше равностоен, като и двата тима действаха подчертано педпазливо. В началото опасен удар на Исмаел Траоре от домакините беше блокиран, а после Билал Брахими претендираше за дузпа, но съдията подмина ситуацията.

Малко преди почивката защитникът Менди се опита да изчисти една топка, но вместо това я прати в собствената си врата. През второто полувреме Анже опита натиск, но Сент Етиен с всички сили се бранеше и устиска резултата.

"Зелените" играха без голям брой основни футболисти, но все пак прекъснаха кошмарната си серия. В следващия кръг отборът ще е домакин на Монпелие.