Лион пречупи последния с дузпа

Лион спечели изненадващо трудно двубоя срещу последния в класирането Сент Етиен от 22-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" се наложиха с минималното 1:0, а голът падна от дузпа и бе дело на Муса Дембеле в 15-ата минута.

Самият Дембеле си изработи дузпата. В 13-ата минута той бе препънат от Тимоти Колоджешак в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Нападателят изпълни хладнокръвно 11-метровия удар и бе точен за 1:0.

Впоследствие домакините имаха шанс да удвоят преднината си в 38-ата минута, но изстрел на Усем Ауар бе спасен от вратаря Пол Бернардони.

Гостите пък пропуснаха прекрасна възможност в 41-ата минута, когато изстрел с глава на Махди Камара бе отразен по брилянтен начин от Антони Лопеш.

През второто полувреме Лион тотално доминираше, като гол на Дамиен Да Силва бе отменен заради нарушение, а с нови пропуски се отличиха Ауар, Лукас Пакета и Мало Густо.

В крайна сметка обаче Лион може да е доволен, че все пак записа победа на сметката си, с която вече има актив от 31 точки и се изкачи до 10-ата позиция в класирането. Сент Етиен пък остава на дъното с 12 точки.