Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Страсбург надви Монпелие след обрат, Монако с убедителен успех

Отборът на Страсбург победи Монпелие с 3:1 като домакин в двубой от 21-вия кръг на първенството на Франция по футбол. С успеха Страсбург натрупа 32 точки на седмото място във временното класиране, а Монпелие е осми с 31 точки в актива си. Лидер в Лига 1 е тимът на Пари Сен Жермен с 50 точки. Флоран Моле даде аванс на гостите за 1:0 в 11-ата минута на двубоя след като бе изведен отлично от Михайло Ристич. Монпелие обаче остана с човек по-малко в 66-ата минута на срещата. Влезлият като резерва само шест минути по-рано 19-годишен Сепе Елие Уахи получи директен червен картон. Домакините се възползваха от численото си преимущество и обърнаха развоя на мача с три попадения. В 77-ата минута Абдул Уорис изравни за 1:1 след като получи хубав пас от Адриен Томасон. Именно 28-годишният полузащитник вкара втория гол за Страсбург. Томасон бе точен 84-тата минута от близко разстояние за 2:1, а две минути след това Кевин Гамейро оформи крайното 3:1 за домакините.

Тимът на Монако надделя с 4:0 при домакинството си на Клермон и излезе на пета позиция с 33 точки, на една от четвъртия Рен. Клермон пък заема 16-ото място с 18 точки към момента. За домакините първо отбеляза Софиан Диоп във втората минута на добавеното време на първото полувреме. След почивката футболистите на Монако вкараха още три гола. Висам Бен Йедер реализира два от тях. Той бе точен в 55-ата минута за 2:0, а в 62-рата се разписа и от дузпа за 3:0 в полза на домакините. Четвъртото попадение бе дело на бразилеца Кайо Енрике в 83-тата минута.

Метц постигна победа като гост на Реймс с 1:0 и заема 15-о място във временното класиране с 19 точки. Реймс е позиция по-напред - 14-и, но с 24 точки в актива си. Единственото попадение в срещата от 21-вия кръг на френското първенство реализира Ибрахима Ниане в 61-вата минута.

В друг мач от кръга Лориен и Анже завършиха при 0:0. Анже е 11-и с 26 точки, а тимът на Лориен е в зоната на изпадащите със 17 точки. Гостите от Анже играха с човек по-малко от 14-ата минута на двубоя, тъй като Сюлейман Думбиа получи директен червен картон.