Бетис не пощади закъсалия Алавес

Бетис се утвърди на третото място в Ла Лига с разгромна победа срещу намиращия се в зоната на изпадащите Алавес. "Вердибланкос" се наложиха с 4:0 на своя "Бенито Вийямарин" и вече имат преднина от 4 точки пред шампиона Атлетико Мадрид, който затваря топ 4.

Успехът на Бетис дойде след серия от 3 мача без победа в първенството и по-малко от две денонощия след доиграването на градското дерби срещу Севиля за Купата на краля, спечелено с 2:1. Два гола вкара Борха Иглесиас, а по веднъж се разписаха Серхио Каналес и Хуанми.

Резултата откри Борха Иглесиас в 11-ата минута с глава. Централният нападател на севилци засече центриране от левия фланг на Серхио Каналес и не остави шанс на Фернандо Пачеко. В 29-ата минута самият Каналес удвои с хубав шут, при който топката се отби от напречната греда, преди да тупне зад голлинията.

Интригата приключи още преди почивката, когато Бетис вече водеше с 3:0. Третото попадение заби Борха Иглесиас след кошмарна грешка на Мат Миазга, а в 54-ата минута Хуанми получи пас от Набил Фекир и технично прехвърли Пачеко за крайното 4:0.