Бетис почти сигурно се прости с шансовете си за второто място

Бетис - един от отборите в подножието на върха в Ла Лига, спечели само точка при гостуването си на Райо Валекано след 1:1 в среща от 21-вия кръг. По този начин тимът на Мануел Пелегрини вече рискува да се отдалечи на 10 пункта от втория Севиля и дори да изпадне от топ 3 още днес.

“Вердибланкос” дори трябва да са щастливи, че взеха точка на стадиона на безкомпромисния домакин Райо. Повече от час гостите играха с човек по-малко, тъй като Алекс Морено видя червения цвят на картона за опасна игра, опитвайки се изрита топката преди навелия главата си Иси. Отсъждането на рефера беше бурно оспорвано от футболистите на Бетис, но ВАР подкрепи арбитъра.

Независимо че бяха в намален състав, гостите излязоха напред в резултата след попадение на Серхио Каналес в добавеното време на първата част.

След почивката Райо Валекано доминираше изцяло и изравни в 70-ата чрез Иван Балиу. След това домакините пропуснаха няколко възможности за победен гол.

“Пчеличките” имат за какво да съжаляват, защото победа щеше поне за малко да ги вкара в топ 4.