Прекратиха дербито на Севиля заради хвърлен прът от трибуните

Скандал беляза дербито между Бетис и Севиля от 1/8-финала за Купата на Краля. Мачът бе прекратен малко преди края на първото полувреме, след като човек от публиката хвърли прът и уцели в главата халфа на гостите Жоан Жордан. Иначе срещата бе истинска радост за окото и е жалко, че трябваше да завърши по подобен начин. При прекъсването резултатът бе 1:1.

Домакините на "Бенито Вийямарин" бяха по-активният отбор и създадоха куп положения, като удариха и греда, но гостите първи откриха резултата с една от малкото си възможности. В 35-ата минута Папу Гомес получи топката на границата на наказателното поле и с удар от движение отбеляза за Севиля.

Бетис обаче реагира бързо и възстанови равенството с куриозен гол в 39-ата минута. Тогава Набил Фекир отбеляза директно от корнер и възстанови равенството.

Докато играчите на домакините празнуваха, техен привърженик реши да хвърли на терена някакъв прът, с който уцели в главата Жордан. Съдията моментално спря мача, за да види какво е състоянието на футболиста. Последваха дълги размишления дали срещата трябва да се доиграе или да бъде прекратена. В крайна сметка бе решено да се случи второто.

Според информации от испанските медии, най-вероятно двубоят ще се доиграе утре пред празни трибуни. Има обаче и вариант на Севиля да бъде присъдена служебна победа.