Селта е аут от Купата на краля, Бетис и Райо Валекано продължават

Селта претърпя провал в турнира за Купата на краля. Отборът от Виго отпадна още на 1/16-финалите след загуба с 1:2 от третодивизионния Балеарес. Галисийци излязоха без голяма част от титулярите си и бяха наказани. В герой за домакините се превърна Хосе Мануел Мартинес Бел, който вкара и двата гола във вратата на Матиас Дитуро.

Мартинес Бел откри резултата в 17-ата минута след асистенция на Канарио. През второто полувреме в игра за Селта се появиха Брайс Мендес, Санти Мина, Фран Белтран и Хави Галан. В 67-ата минута Мендес успя да изравни, но Балеарес изтръгна победата с ново попадение на Мартинес Бел в 76-ата минута.

Бетис нямаше подобни проблеми и с лекота отстрани Валядолид. "Виолетовите" бяха амбицирани да поднесат изненада срещу състава на Мануел Пелегрини, но получиха два гола за три минути преди почивката, дело на Вилиам Карвальо (24') и Набил Фекир (27'). Точка на спора сложи Борха Иглесиас в 50-ата минута след асистенция на Айтор Руйбал

Райо Валекано също е на осминафиналите. "Пчеличките" надвиха с минималното 1:0 като гост Мирандес. Единствения гол в двубоя отбеляза Андрес Мартин в 67-ата минута, възползвайки се от подаване на Фран Гарсия. В края на мача Яго Лопес от домакините беше изгонен с директен червен картон.