Бетис спечели доиграването със Севиля и е на 1/4-финал за Купата на краля

Бетис елиминира градския си съперник Севиля с 2:1 от турнира за Купата на краля на Испания. В доиграването от осминафиналния сблъсък между двата тима воденият от Мануел Пелегрини тим успя да излъже отбора на Юлен Лопетеги и след гол на Серхио Каналес надделя над противника си. Двубоят започна вчера, но при резултат 1:1 бе прекратен в 39-ата минута, след като фен хвърли от трибуните прът на терена, който удари по главата Жоан Жордан от Севиля. Преди този инцидент Папу Гомес бе дал аванс на Севиля в резултата в 35-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле, но 4 минути по-късно Набил Фекир изравни с изпълнение директно от корнер.

Прекратиха дербито на Севиля заради хвърлен прът от трибуните

По-рано днес от Севиля излязоха с официална декларация, че не са съгласни с решението срещата да бъде доиграна днес, но добавиха, че ще се съобразят с него и ще излязат на терена. Доиграването започна в 17,00 часа българско време от 39-ата минута, но без публика.

В 73-ата минута Вилиам Карвальо изведе Серхио Каналес в добра позиция отдясно на вратата на Севиля. Каналес стреля, стражът Алфонсо Пастор вероятно можеше да се намеси по-добре и топката се оплете в мрежата - 2:1 за Бетис.

Гостите имаха своите възможности да вкарат мача поне в продължения, но не успяха да предотвратят поражението си. В 81-ата минута първо Иван Ромеро направи сериозен пропуск пред врататан а Бетис. В 88-ата минута пък младият централен защитник на Севиля Жул Кунде бе много близо до гол за 2:2. След центриране от фал французинът стреля с глава, но топката срещна напречната греда и Бетис оцеля в тази ситуация, а в малкото оставащо до края време играчите на Пелегрини опазиха крехката си преднина.

Така Бетис е петият отбор, осигурил си място на 1/4-финалите. По-рано днес това стори и Валенсия, а вчера осминафиналите преодоляха още три елитни тима - Майорка, Райо Валекано и Кадис.

Стопкадър: marca.com