Ново разочарование за Гана

Гана не можа да спечели и втория си мач от група "С" на Купата на африканските нации. "Черните звезди" завършиха 1:1 с Габон, въпреки че водеха до самия край. Попадението за ганайците вкара Андре Аю в 18-ата минута, а Джим Алевина изравни в 88-ата. По този начин Гана остана на трето място с едва 1 точка и рискува да отпадне рано-рано. Габон е почти сигурен осминафиналист с 4-те точки в актива си.

Малко преди двубоя стана ясно, че Габон отново ще бъде без голямата си звезда Пиер-Емерик Обамеянг. 32-годишният нападател поднови тренировки след прекарания коронавирус, но последните прегледи са показали, че той има сърдечни проблеми като последствие от заболяването. По същите причини извън състава останаха Марио Лемина и Аксел Мейе.

Двата отбора започнаха сравнително предпазливо, но постепенно Гана взе инициативата. В 18-ата минута Томас Партей подаде на Андре Аю и опитният нападател с много красив изстрел прати топката във вратата, пазена от Жан-Ноел Амономе.

Преди почивката нямаше много голови ситуации. Ганайците действаха прибрано и разчитаха на контраатаки, а техният съперник не искаше да рискува и да получи второ попадение.

Втората част беше по-интересна. В 60-ата минута резервата на Габон Джим Алевина се свлече в наказателното поле и поиска дузпа, но съдията прецени, че е симулирал. Джордан Аю можеше да реши всичко в 80-ата минута, но ударът му мина на сантиметри от целта. Така се стигна до 88-ата минута, когато Алевин получи много свободно пространство и с хубав диагонален изстрел изравни.

В последния кръг от групата Габон ще излезе срещу водача Мароко, който вече се калсира за директните елиминации, а Гана ще се нуждае от задължителна победа срещу аутсайдера Коморски острови.