Мароко грабна нови три точки след тотално превъзходство над Коморските острови

Мароко постигна втора победа в своята група C на Купата на африканските нации, след като надделя с 2:0 над Коморските острови, за които пък това бе втора загуба в турнира. “Лъвовете на Атлас” имаха преимущество през цялата среща и само отличните изяви на стража на островната държава Салим Бен Боина ги спасиха от повече попадения. Точни за победителите бяха Селим Амала в 16-ата минута и Закария Абуклал, който се появи като резерва, в 88-ата.

Мароко откри резултата в 16-ата минута, когато играчите на Коморските острови не успяха да изчистят на три пъти топката след удари на играчите на Вахид Халилходжич и в крайна сметка Селим Амала с добро отиграване залъга бранителите и се разписа за 1:0. Положенията пред вратата на техния противник се нижеха едно след друго, но топката така и не влизаше във вратата за втори път. Любопитна бе ситуацията в 78-ата минута, когато отново няколко играчи на Мароко опитаха да отбележат, но в крайна сметка геройски изяви на стража на островната държава Салим Бен Боина в крайна сметка успя да закове топката на голлинията и да предотврати второ попадение в своята врата.

Само три минути по-късно обаче вратаря направи необмислено действие и направи дузпа. Зад топката застана Юсев Ел Насери, но стражът се справи и отрази удара. Футболистите на Вахид Халилходжич отбелязаха второ попадение в 89-ата минута, когато бранителите на Коморските острови не се ориентираха добре и изпуснаха Закария Абуклал в крайна сметка прати топката в мрежата за втори път.

Мароко вече има шест точки в своята група C на Купата на Африка и по този начин е почти сигурен участник в следващата фаза на турнира.