Бешикташ спечели Суперкупата на Турция по футбол и оформи требъл за 2021-а

Бешикташ прибави във витрината си и Суперкупата на Турция за 2021-а година, след като се наложи с 4:2 при изпълнението на дузпи над Анталияспор. Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при наказателните удари двама играчи на Анталияспор пропуснаха.

За Бешикташ това е първи подобен трофей от 14 години насам, което пък им осигурява требъл след спечелените титла и купа на Турция за миналия сезон.

Двата отбора се срещнаха и на финала за Купата на страната през май миналата година в Измир, където орлите спечелиха с 2:0.

Мачът за Суперкупата на Турция се състоя в предградието на катарската столица Доха - Ал Раян, след като от петролното кралство добавиха още пари към наградния фонд на турнира.

Бещикташ откри резултата в 33-ата минута чрез най-добрия си играч на терена- канадският полузащитник Атиба Хътчинсън. До края на първото полувреме играчите на Бешикташ уверено контролираха събитията на терена, но през второто полувреме Анталияспор се активизира.

Изравняването дойде в 74-ата минута след изпълнение на корнер. Енцо Кривели центрира от ъгловия удар, топката първоначално беше отбита от защитата, но на ъгъла на наказателното поле я посрещна Гюрай Вурал. Неговият мощен изстрел отиваше право към вратаря, но Хътчинсън подложи крак да избие, което заблуди стража и топката влетя в мрежата. Въпреки че си вкара автогол, канадският ветеран без никакво съмнение беше най-добър на терена и логично спечели наградата за играч на мача.

В продълженията двата отбора не успяха да си вкарат голове, което наложи изпълнение на дузпи. За Бешикташ безгрешни бяха Алекс Тейшейра, Миши Батчуай, Атиба Хътчинсън и Домагой Вида. За Анталияспор първата вкара Гюрай Вурал, но след него 18-годишният Мустафа Ердилман не издържа. Вратарят на Бешикташ Ерсин Дестаноглу спаси удара му. Хакан Йозмерт също беше точен, а при последното изпълнение нидерландският защитник Шербел Флоранус прати топката в горната греда, тя се отби в главата на вратаря Дестаноглу и излезе извън вратата.

За Анталияспор това беше трето участие на финал за трофей в историята, но и трето поражение.