Лацио си тръгна с победа от Венеция

Лацио записа успех с 3:1 при гостуването си на Венеция от междинния 19-и кръг на Серия А. Така римляните за първи път през сезона постигнаха две поредни шампионатни победи, въпреки че отново не можеха да разчитат на голмайстора си Чиро Имобиле, който се намира под карантина.

Мачът започна по чудесен начин за „орлите“. Още в третата минута Педро Родригес направи впечатляващ пробив, който завърши с точен удар за 1:0 в полза на гостите. Постепенно „крилатите лъвове“ се съвзеха след ранния шок и успяха да изравнят в 30-ата минута, когато Франческо Форте успешно засече с глава центриране на Матиа Араму. „Бианкочелестите“ все пак стигнаха до победен гол в 48-ата минута, когато при центриране от корнер топката се отби в рамото на Франческо Ачерби и попадна в мрежата на домакините. „Аранчонеровердите“ завършиха срещата с човек по-малко след директния червен картон на Танер Тесман в добавеното време. В последните секунди на мача Луис Алберто оформи крайния резултат с прекрасно воле.

Лацио продължава да е 8-и в класирането, но вече е с актив от 31 точки. Венеция остана на 16-ата позиция със 17 спечелени пункта.