Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Лацио удължи агонията на Дженоа

Лацио постигна домакински успех с 3:1 над Дженоа в първия двубой от 18-ия кръг в Серия А. За „грифоните“ това е 15-и пореден мач без победа в италианския елит.

В 36-ата минута Фелипе Андерсон отне топката и я подаде на непокрития Педро Родригес, който откри резултата в полза на „орлите“. Следващият гол дойде чак в 75-ата минута, когато Франческо Ачерби удвои с глава преднината на римляните след центриране на Луис Алберто от корнер. Шест минути по-късно испанският халф пусна извеждащ пас към Матия Дзакани, който напредна и се разписа за 3:0. В 86-ата минута Филипо Мелегони отбеляза почетния гол за генуезците след асистенция на Андреа Камбиасо.

Така Лацио събра 28 точки и се намира на 8-ата позиция в класирането, където Дженоа е предпоследен с едва 10 спечелени пункта.