Ранен гол на Сампдория не беше достатъчен за успех над Венеция

Отборите на Сампдория и Венеция завършиха наравно 1:1 на „Луиджи Ферарис“ в мач от 18-ия кръг на Серия А. Така „крилатите лъвове“ останаха без успех в последните си пет шампионатни срещи.

Още в първата минута на двубоя „моряците“ проведоха отлична атака, при която Маноло Габиадини с хубав шут откри резултата в тяхна полза. Домакините обаче не направиха достатъчно, за да увеличат ранния си аванс и така бяха наказани в края на мача. В 87-ата минута Тома Анри получи топката, напредна и стреля от границата на наказателното поле, като със своя чудесен удар той донесе равенството в мача.

По този начин двата тима останаха съседи в класирането, където Сампдория е 15-и с 19 точки в актива си, а Венеция е 16-и със 17 спечелени пункта.