Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Валенсия срази градския съперник със зрелищен обрат

Валенсия продължи силната си серия в Ла Лига и постигна нова победа, този път над градския съперник Леванте. "Прилепите" се наложиха с 4:3 на "Сиудад де Валенсия" и изместиха Барселона от седмото място в класирането. Леванте пък остана на дъното без победа и с едва 8 точки, а шансовете на тима да се спаси от изпадане изглеждат все по-малки.

Двубоят се превърна в истински спектакъл с тъжен край за домакините. Те поведоха с 2:0 до средата на първото полувреме, но гол на Гонсало Гедеш малко преди почивката върна интригата. Карлос Солер изравни от дузпа в 50-ата минута, а послед той и Гедеш се разписаха по още веднъж, с което отчаяха Леванте. Отборът на Алесио Лиски съумя само да намали в добавеното време чрез Енис Барди.

Домакините излязоха пределено мотивирани да грабнат първа победа от старта на сезона и откриха резултата в 21-ата минута. Те получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Муктар Диакаби. Хосе Кампаня не можа да преодолее Яспер Силесен, но топката се върна при него и добавката на халфа бе точна - 1:0.

Само три минути по-късно Рожер бе изведен в наказателното поле и с прецизен удар покачи на 2:0. Валенсия обаче отвърна в края на полувремето, когато Гонсало Гедеш с много красив изстрел с левия крак направи безпомощен Даниел Карденас.

Този гол се оказа ключов, защото след почивката Валенсия доминираше. Солер изравни от бялата точка в 50-ата минута, а в 72-ата майсторски заби топката под гредата и даде преднина на своите. Четвъртият гол във вратата на Леванте вкара Гедеш след перфкетна контра в 85-ата минута, а в последните секунди Барди оформи крайния резултат.

В следващия кръг Валенсия ще посрещне Еспаньол, а Леванте ще гостува на Виляреал.