Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Селта се промъкна след продължения за Купата на Испания, Алавес и Леванте са аут

Днес бе дадено началото на 2-ия кръг в турнира за Купата на Испания с изиграването на първите 8 мача от турнира. Този път фаворитите имаха доста трудности, за да продължат напред, а Алавес и Леванте дори отпаднаха.

Селта се промъкна в следващата фаза след труден успех след продължения над ФК Андора. Хосе Фонтан откри за тима от Виго в 14-ата минута, но Адриа Виланова изравни в 39-ата. Наложи се изиграването на продължения, където все пак елитният тим стигна до успеха с гол на Санти Мина в 118-ата минута.

Трудна победа постигна и друг отбор от Ла Лига - Еспаньол. Каталунците се наложиха с 2:1 над Паленсия, като все пак решиха всичко в редовното време, макар да трябваше да правят обрат. Паленсия поведе още в 6-ата минута чрез Алфредо Суалдеа, но през втората част гостите обърнаха нещата в своя полза след попадения на Ву Лей в 46-ата и Серхи Гомес в 86-ата минута.

Доста по-неприятна бе съдбата на Алавес, който се сбогува с турнира след загуба с 1:2 като гост на Линарес. Йон Ечанис (19) и Нанд Копете (73) донесоха успеха на домакините, докато попадението за гостите реализира Мамаду Сила (67).

Участието си приключи и Леванте след истинска драма с Алкояно. В редовното време двата тима направиха зрелищно равенство 3:3, а домакините дори останаха в намален състав. Валенсианци обаче не се възползваха от численото си предимство в продълженията и победителят трябваше да бъде решен с дузпи. Там играчите на Алкояно показаха по-здрави нерви и с 3:1 точни изстрела елиминираха по-класния си съперник.