Хетафе и Гранада са аут от Купата на краля, трудни победи за Валенсия и Бетис

Елитният Хетафе се сбогува с турнира за Купата на краля още след втория кръг. Тимът от мадридското предградие беше разгромен с 0:5 от нискоразредния Балеарес и ще се съсредоточи изцяло върху битката за оцеляване в ла Лига. Старши треньорът Кике Санчес Флорес пусна повечето резерви, а Ерик Кабако получи червен картон още в 32-ата минута и това улесни домакините, които бяха максимално ефективни в атака. Два гола вкара Педро Орфия, а по един добавиха Диони, Хосе Мануел Мартинес и Винисиус Танке.

Гранада също отпадна. Андалусийци отстъпиха с 0:1 на Манча след попадение на Хосе Енрике в 21-ата минута. Гостите отправиха цели 24 удара, но нито един от тях не донесе изравняване.

Други клубове от Ла Лига също не бяха убедителни, но избегнаха крушението на Хетафе. Валенсия се измъчи с третодивизионния Арентейро и спечели с 3:1 след продължения. Юнус Муса даде аванс на "прилепите" още в 1-ата минута, но в 8-ата Джони Магисано изравни. Домакините удържаха резултата в редовното време, но след това рухнаха. Попаденията, пратили Валенсия в третия кръг, бяха дело на Уго Гиямон (99') и Ману Вайехо (113').

Бетис също игра продължения. Тимът от Севиля подцени гостуването си на Талавера и получи ранен гол от дузпа, но реагира бързо и изравни чрез Борха Иглесиас в 14-ата минута. Живата легенда на клуба Хоакин Санчес вкара втория гол за "вердибланкос". Бившият испански национал се разписа от дузпа в 61-ата минута, но Кристиан Паралес в 89-ата прати мача в продължения. Там разликата в класите си пролича и Бетис стигна до победата с точни попадения на Диего Лайнес (116') и Серхио Каналес (119').

Майорка разгроми Янера с 6:0, а Кадис се наложи с 1:0 над Албасете. Гола за гостите реализира Флорин Андоне в 20-ата минута. Напред продължават още Алмерия, Мирандес и Осасуна. Отборът от Памплона надви с 2:1 Депортиво Ла Коруня