Криля Советов ще зимува в горната половина на класирането

Криля Советов спечели с 2:0 домакинството си на Рубин от последния кръг преди зимната пауза в руското първенство. Головете отбелязаха Иван Сергеев и Сергей Пиняев през второто полувреме. За 17-годишния Пинаев това беше дебютно попадение в Премиер лигата. Талантливият халф е и третият най-млад дебютант в елита на руския футбол.

В класирането Криля Советов е на 6-о място с актив от 27 точки. Самарци могат да бъдат изпреварени от Локомотив (Москва), но със сигурност ще зимуват в горната половина на таблицата. Рубин остана на 10-а позиция с 22 точки.

Мачът на "Солидарност Арена" беше равностоен в дълги периоди, но домакините успяха да се възползват от положенията си пред вратата на Юрий Дюпин. Преди почивката стражът на Рубин имаше няколко важни намеси след удари на Сергеев и Ежов, а в 34-ата минута Зинковский нацели гредата.

В началото на втората част Данил пруцев преодоля Дюпин, но от малък ъгъл не можа да насочи топката във вратата. В 62-ата минута Ежов центрира към далечната греда и заелият отлична позиция Сергеев даде аванс на Криля Советов с шестия си гол през сезона.

Второто попадение падна в 85-ата минута. Сергеев се справи с Абилгор и пусна успореден пас към връхлитащия Пиняев. Последва точен изстрел на халфа, който гарантира трите точки на самарци.

"Играна ни не се получи. Оставихме твърде много пространства на домакините. Липсваше ни острота в атака. Трябва да призная, че резултатът е закономерен", каза след двубоя наставникът на Рубин Леонид Слуцкий.