Динамо (Москва) притисна Зенит след обрат в Казан

Младият отбор на Динамо (Москва) още веднъж показа, че притежава характер, който му помага да се задържа сред лидерите в Премиер лигата. Столичани постигнаха много ценна победа с 3:2 като гост на Рубин и вече са само на точка зад шампиона Зенит. Динамовци направиха обрат в Казан, въпреки че при 1:2 пропуснаха дузпа, а в герой се превърна полският халф Себастиан Шимански.

Динамо преследваше трети пореден успех, след като в предишните два кръга надви Краснодар и Арсенал (Тула). Още в началото Даниил Фомин прати топката зад гърба на Юрий Дюпин, но голът му беше отменен заради засада. Малко по-късно стражът на Рубин с мъка изби удар на Арсен Захарян.

В 18-ата минута Вячеслав Грульов комбинира с Денис Макаров, който финтира бранител и заби топката във вратата на бившия си отбор. След попадението Динамо доминираше, а Никола Моро уцели гредата с глава. Отговорът на Рубин дойде в 30-ата минута с гол на Солтмурад Бакаев. Той беше намерен от Хвича Кварацхелия, овладя топката с гърди и я прати в мрежата за 1:1.

Второто полувреме беше не по-малко интересно. В 48-ата минута Сеад Хакшабанович от Рубин стреля в гредата, а Зуев се опита да направи добавка, но беше фаулиран от Гийермо Варела. Съдията Кирил Левников даде дузпа за казанци, реализирана от Андерс Дрейер. Това беше 5-и гол през сезона за бившия халф на Мидтиланд.

В средата на втората част Динамо също получи дузпа. Нарушението беше на Зотов, който игра с ръка в наказателното поле след центриране от корнер на Шимански и удар на Макаров. Зад топката застана Моро, но шутира покрай вратата. Изравняването обаче дойде секунди по-късно с гол на Фабиан Балбуена. Парагвайският защитник беше точен с глава след асистенция на Шимански.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато самият Шимански се възползва от лоша намеса на Зуев и порази целта. По този начин Динамо събра 32 точки и дръпна с 4 пред третия Сочи, а Рубин е 9-и с 22.