ЦСКА (М) прекъсна лошата си серия

След 4 поредни мача без победа ЦСКА (Москва) най-после записа успех в Премиер лигата на Русия и се изкачи на 4-о място във временното класиране преди изиграването на всички мачове от 17-ия кръг. "Армейците" надвиха с 1:0 като гост Криля Советов, а единственото попадение в мача, игран на "Солидарност Арена" в Самара, бе дело на Емил Бохинен в 75-ата минута.

Домакините имаха надмощие в немалки периоди от двубоя, но пропуснаха шансовете си пред вратата на Игор Акинфеев. Ултрасите и на двата отбора напуснаха трибуните още в началото в знак на протест срещу действията на полицията, която арестува над 400 привърженици на ЦСКА след дербито със Зенит минлата седмица.

Акинфеев трябваше да прави две важни спасявания до почивката след удари на Ежов и Чернов. През второто полувреме ЦСКА хвърли повече сили в атака и стигна до гол четвърт час преди края. Тогава Еджуке демонстрира добра техника и отправи меко подаване към Бохинен, а норвежецът заби топката в мрежата.

"Резултатът не е логичен и със сигурност не съм доволен от играта. Победата обаче си е победа и се радваме. Еджуке направи чудесен пробив за гола, но е трудно да кажем дали ще се превърне в заместник на Никола Влашич", коментира след срещата насатвникът на московчани Алексей Березуцкий.