Антони Иванов не влезе при равенство на Университатя

Университатя (Крайова) направи второ поредно равенство в румънското първенство. Отборът на Антони Иванов завърши 1:1 като гост на Волунтари и заема пето място в класирането с 30 точки. Българският халф беше в групата за мача, но не влезе в игра.

Университатя създаде повече положения за гол, но се оказа в ролята на догонващ в началото на второто полувреме след точен изстрел на Рикардо Вейга. Тимът на Лауренциу Регекампф все пак изравни в 89-ата минута с попадение на резервата Йонуц Въня.

В другите съботни двубой от 19-ия кръг УТА Арад и Ботошани приключиха без голове, а ФКСБ се наложи с 1:0 над Газ Метан.

Начело в класирането е ЧФР Клуж с 48 точки, следван от ФКСБ с 43, Волунтари с 33 и Рапид (Букурещ) с 31. Университатя и Ботошани допълват топ 6 с по 30 точки.