Антони Иванов и Университатя загубиха от ФКСБ в последната минута

Антони Иванов игра едно полувреме за Университатя (Крайова) при загубата с 2:3 от ФКСБ в голямото дерби от 17-ия кръг на румънското първенство. Българският халф започна като титуляр, но на почивката беше заменен от Йонуц Въня. Домакините направиха добър мач, но ФКСБ измъкна победата с гол в добавеното време на Андрей Кордеа.

В 12-ата минута Университатя получи дузпа, отсъдена за нарушение на Лучиан Кристеа срещу Елвир Колич. Андрей Иван не сбърка от бялата точка и даде преднина на домакините. ФКСБ обаче реагира много бързо. Кристеа се реваншира за грешката си при дузпата и центрира към Андрей Думитер, който изравни с глава в 17-ата минута.

В 39-ата минута отново корнер и неубедителна намеса на вратаря Мирко Пиячели създадоха проблеми на Университатя. Отбитата топка стигна до Флорин Танасе, който я върна в наказателното поле, а там Адриан Шут се оказа най-съобразителен и я отклони в мрежата.

След трите смени на полувремето, направени от Лауренциу Регекампф, Университатя заигра по-смело и в 56-ата минута Александру Джордже вкара за 2:2 след хубава контра. Тимът от Крайова можеше да стигне до пълен обрат, но вместо това в 91-ата минута изстрел на Йоан Кордеа завари неподготвен Пиячели и ФКСБ си тръгна с трите точки.

Убедителен лидер в Румъния е ЧФР Клуж с 42 точки и мач по-малко, следван от ФКСБ с 37 точки и Волунтари с 29. Университатя, Рапид (Букурещ) и Ботошани допълват топ 6 с по 28 точки. На дъното са Динамо (Букурещ) и Академика (Клинчени).