100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Фиорентина се върна към победите като гост в зрелище с Болоня

Отборът на Фиорентина спечели гостуването си на Болоня с 3:2 в ранния мач от неделната програма на 16-ия кръг в Серия А. По този начин тимът от Флоренция прекрати “черната” си серия от четири поражения в шампионатните си визити.

Головото шоу започна в 33-ата минута, когато Йосеф Малех засече с глава центриране на Николас Гонсалес и така даде аванс на “виолетовите”. В 42-ата обаче Муса Бароу се възползва от пас на Матиас Сванберг и изравни резултата с прекрасен шут от въздуха. В 51-ата Кристиано Бираги върна преднината на гостите с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Тя нарасна още повече в 67-ата минута, когато голмайсторът Душан Влахович се разписа от дузпа, свирена за фал на Лукаш Скорупски срещу Гонсалес. Силите на “рособлу” стигнаха само за още един гол, който дойде в 83-ата минута. Тогава Аарън Хики стреля от далеч, а топката рикошира и стана неспасяема за Пиетро Терачано.

Така Фиорентина се настани на петата позиция в класирането с актив от 27 точки, докато Болоня остана осми с 24 спечелени пункта.