Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Реал Сосиедад си намери майстора в Ла Лига

Отборът на Еспаньол постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Реал Сосиедад от 15-ия кръг на Ла Лига. По този начин “папагалчетата” сложиха край на серията на баските от 13 мача без загуба в испанския елит.

Първата част завърши без голове, но за сметка на това Хави Пуадо от домакините и Аднан Янузай от гостите нацелиха по една греда. В 65-ата минута резервата Александър Исак се разписа за “чури урдин”, но попадението не беше признато, защото точно преди това топката рикошира в главния съдия Антонио Матеу Лаос. Така се стигна до 77-ата минута, когато Алекс Ремиро отрази шут на Раул де Томас, но Янхел Ерера от добавка отбеляза единственото попадение в двубоя.

Така Реал Сосиедад остана на втората позиция в класирането с 29 точки в актива си, докато Еспаньол се придвижи до деветото място с 20 спечелени пункта.