Монако стигна елиминациите в Лига Европа, ПСВ ще трябва да почака

Отборът на Монако се класира за елиминациите в турнира Лига Европа, след като победи с 2:1 Реал Сосиедад в своеобразния финал на група В.

Успехът за монегаските е с голяма стойност, тъй като гостите от Испания демонстрират отлична форма и нямаха загуба от средата на август насам, като в същото време вървят втори в Ла Лига. Първите 25 минути на “Луи II” бяха доста разочароващи, но в края на полувремето играта стана доста интригуваща. Първото положение за гол се откри пред баските, но Аднан Янузай пропусна в 27-ата.

Само 60 секунди по-късно Кевин Фоланд откри за домакините. Реакцията на гостите беше светкавична. Александър Исак успя да изравни в 35-ата минута, но Монако си върна аванса в 38-ата чрез Юсуф Фофана, който се разписа с глава. След почивката баските подложиха на натиск Монако, но не успяха да стигнат до равенство. В самия край на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Фофана получи втори жълт картон.

В другия мач от групата ПСВ Айндховен победи с 2:0 Щурм (Грац) и си върна надеждите да продължи напред. Успехът дойде след попадения на бившия играч на Монако Карлос Винисиус от дузпа в 45-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Марио Гьотце и Брума в 56-ата. Така ПСВ се нуждае поне от равенство при гостуването на Реал Сосиедад в последния кръг, за да продължи напред.