Валенсия попречи на Реал Сосиедад отново да оглави класирането

Реал Сосиедад отстъпи първото място в Ла Лига на Реал Мадрид. Баските можеха отново да оглавят класирането, но стигнаха само до нулево равенство у дома срещу Валенсия. Едва за втори път през сезона "прилепите" не допуснаха гол на чужд терен и си тръгнаха с ценна точка от Сан Себастиан. Отборът на Пепе Бордалас е в средата на таблицата, като спечели само един от последните си 10 мача в първенството.

Реал Сосиедад доминираше до почивката, но пропуски на Александър Исак и няколко великолепни намеси на стража на Валенсия Яспер Силесен оставиха резултата 0:0. Домакините станаха още по-активни след влизането в игра на Микел Оярсабал. Испанският национал се включи силно, но защитата на Валенсия действаше много дисциплинирано.

Четвърт час преди края Ариц Елустондо от баските получи червен картон за грубо нарушение срещу Даниел Вас, който преди това го провокира. Футболистите на Валенсия умело накъсваха играта и не позволиха на домакините да наложат своя стил.

В заключителните минути и двата отбора направиха по един пропуск след статично положение. За Реал Сосиедад това е първи мач без отбелязан гол в Ла Лига от 18 септември, когато завърши 0:0 на "Аноета" срещу Севиля.