Ботев (Пловдив) II надви дубъла на ЦСКА 1948

Дубълът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 у дома втория отбор на ЦСКА 1948 в мач от 18-ия кръг на Втора лига. Двубоят започна с натиск на гостите през първите минути, но в 26-ата минута Ботев успя да реализира. Иван Василев пусна отличен пас към Филип Филипов, който остана сам срещу вратаря. Защитникът обаче опита центриране, което доведе до меле в наказателното поле, след което топката се оказа във вратата на “червените” - 1:0.

Кръгът във Втора лига завърши с 3 мача

След гола играта се води в двете наказателни полета, но сериозни положения липсваха. Втората част започна отново с лек натиск на ЦСКА 1948, но в 58-ата минута Ботев удари за втори път. Тогава след страхотен пас на Василев, Гелин остана сам срещу вратаря и успя да прокара топката между краката на вратаря - 2:0.

В последните секунди на мача груба грешка на Атанас Чернев доведе до бърза атака на гостите, като единствено добрата реакция на Ханкич предотврати попадение за столичани.

С тази победа Ботев (Пловдив) II застава на 13-ото място с актив от 20 точки. ЦСКА 1948 пък е само на една позиция по-надолу и с точка по-малко от днешния си съперник. Двата отбора са близо до опасната зона, където Литекс заема 17-ото място с 16 пункта.

Снимка: botevplovdiv.bg