ЦСКА 1948 II и Созопол не успяха да се победят

Вторият отбор на ЦСКА 1948 и Созопол не се победиха в мач от 17-ия кръг на Втора лига, игран на стадиона в Бистрица. Двата тима предложиха двубой, изпълнен с много емоции и заряд, който в крайна сметка завърши наравно 1:1. Антонио Ласков се разписа за гостите в 42-ата минута, а Емануил Личев възстанови равенството веднага след почивката. С равенството двата отбора запазват своите позиции в класирането. Созопол е 11-и с актив от 19 точки, докато ЦСКА 1948 II е 12-и, отново с 19 т. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, "червените" гостуват на втория отбор на Ботев (Пловдив). Созопол пък ще приеме Марица (Пловдив).

В 17-ата минута дубълът на ЦСКА 1948 организира добра атака, завършила с ниско центриране в наказателното поле. След като двама футболисти се разминаха с топката, Емануил Личев я овладя и падна в пеналтерията след контакт с футболист на Созопол. Въперки протестите на домакините, съдията бе категоричен, че няма основания да отсъди дузпа.

В средата на първото полувреме гостите от Созопол имаха два златни шанса за гол. Първо Димитър Жеков получи извеждащ пас на лявото крило, напредна и стреля в близкия ъгъл, но стражът на "червените" спаси, след което отбраната пред него не успя да изчисти топката. Жеков я отне и подаде на границата на наказателното поле към Гюзелов, който шутира веднага, но отново Християн Христов се намеси блестящо.

22 ЦСКА 1948 II -  Созопол 1:1

В края на полувремето гостите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар. Въпреки че топката бе поставена на около 29-30 метра от вратата, Антонио Ласков реши да стреля, кълбото рикошира в стената и влетя в далечния ъгъл на Християн Христов.
Секунди преди почивката голмайсторът напусна контузен.

Домакините изпълниха началния удар за второто полувреме, развиха атаката си по левия фланг, Емануил Личев бе намерен сам в наказателното поле и просто я изпрати в мрежата, за да възстанови равенството.

В 52-ата минута горната греда спря домакините от второ попадение. Стелиян Добрев се освободи от персоналния си пазач и отправи прекасен удар, но вратарят на Созопол успя да я докосне с върха на пръстите си, което обаче бе достатъчно, за да може топката да се удари в гредата.

В 86-ата минута се откри отлична възможност за Венцислав Иванов да спечели мача за домакините. Той се оказа в ситуация 1 на 1 с вратаря на Созопол, но не успя са го преодолее. Още в първата минута от добавеното време Созопол имаше шанс за късно попадение. На пръв поглед топка, която трябваше да е рутинна за Минков, той не успя да набере скорост и Венцислав Гюзелев го надмина и взе кълбото, нахлу в наказателното поле, но се забави да стреля и си затвори ъгъла.
Само 60 секунди по-късно Вакадинов изби топката от голлинията, след отличен удар с глава на футболист на Созопол.

ЦСКА 1948 II 1:1 Созопол

0:1 Антонио Ласков (42)
1:1 Емануил Личев (46)