100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Марек с 3-а победа в Efbet Супер Волей след обрат срещу Раковски🏐

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) постигна 3-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Найден Найденов обърнаха и надиграха като гости новака Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (22:25, 25:20, 27:25, 26:24) в последния мач от 6-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Дан Колов".

Така дупничани остават на 8-о място във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 9 точки. Раковски пък продължава да е без победа до момента, като е на последната 16-а позиция с 6 загуби. В междинния 7-и кръг Марек ще гостува на силния тим на Монтана, а севлиевци ще са гости на Дунав (Русе). И двете срещи са в сряда (24 ноември) от 18,00 часа.

Първата част наложи тон за оспорвана битка на игрището. След като стартираха малко по-добре в мача, гостите от Марек загубиха инициатива при 6:6, а техните опоненти се възползваха и отвориха в своя полза. Борбата продължи и в началото на втория гейм, но този път играчите на Найден Найденов догониха противниците си при 7:7, след което наложиха играта си, за да изравнят геймовете.

Изключително оспорван беше и третия гейм, в който и двата тима се раздаваха напълно. Дупничани водеха през по-голямата част, но при 24:21 в своя полза, домакините от Раковски успяха да изравнят. В крайна сметка Марек успя да наложи волята си в решаващите моменти и спечели с 27:24. Раковски стартира по-добре в четвъртия гейм, а тимът на Марек се оказа в ролята на догонващ, но успя да притисне до стената своя опонент след 18-ата точка. И двата отбора се бориха до край за всяка точка, но отново дупничани се оказаха от печелившата страна на мрежата, поздравявайки се с крайната победа.

РАКОВСКИ 1964 (СЕВЛИЕВО) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:3 (25:22, 20:25, 25:27, 24:26)

РАКОВСКИ 1964: Виталий Пархоменко, Алекс Николов, Веселин Илиев, Атанас Цветанов, Владимир Христов, Дамян Огнянов - Валентин Пейчев-либеро (Преслав Мартинов, Андрей Русков, Антонио Иванов)

Старши треньор: СТЕФАН ГАНЧЕВ

МАРЕК: Стефан Узунов, Димитър Дулчев, Светослав Иванов, Цветелин Цветанов, Ивайло Дамянов, Любчо Янков - Димитър Механджийски-либеро (Лука Костик, Георги Бъчваров)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.